14 Ağustos 2013 Çarşamba

BÜZGÜLÜ ELBİSEM

 işte bu etkinlik elbisemin ilk aşaması.

bunu yapmak için hangi yolları takip ettim kısaca belirteyim. 
adımları takip ettim. 
kalıplarım şöyle oldu

tabi bu hale gelene kadar biraz uğraştım. kalıbımın sağlamasını üzerime olan bir gömmlekte yaptım. önce çok küçük olmuştu. sonra ölçülerimi tekrar aldım. şimdikiler iyi oldu.
kalıba veriğim özeni nedense kumaşa vermedim.
biranda kendimi usta terzi zannettim herhalde. kumaşa kalıbımı yerleştirip sabunla çizmeden direkt göz kararı yanlara makasımın iyi kesmemesiyle kimi yerlerde 1,5 kimi yerlerde ise 2,5 cm lik dikş payları verdim. (tamamen istem dışı.)kestim ki büyük hata sonradan uğraştırdı beni Allahtan sadece kemer kısmında sülfile yapmıştımda kemere göre diğer yerleride ayarladım. 

neyseki bukadar soruna rağmen elbisemin buhale gelmesine ben bile inanamıyorum. şimdi sıra kol kalıbındaki bundada bir tuhaflık vargibi. henüz kesmedim.


orjinal model kolsuzdu. fakat ben kol takmak istedim ortaya şöyle bir kalıp çıkardım ama sanırım hatalı. çünki boyun kısmında en azından 2 cm olmalıydı. benimkinde yok. bugün yeniden deniyeceğim. güzel olursa nasıl kol kalıbı çıkardığımı anlatırım
birde astarım varki ondada kararsızım elimde 2 kumaş var. biri astarlık ama renk uyumu yok. diğeride elbisemle aynı kalınlıkta kumaş. fikir verirseniz sevinirim.

elbisemden haberler şimdilik bukadar bitmiş halinide yayınlayacağım. takipte kalın.


post signature